23/01/17 - 14:19h

Nadal gazi ka polufinalu Melburna: Može li da ga zaustavi Raonić?!

Rafael Nadal je danas bio bolji i od Gaela Monfisa. Na putu ka polufinalu čeka ga duel sa Raonićem.

Twitter

Nakon gladijatorske borbe protiv mlađeg od braće Zverev u prethodnoj rundi Australijan opena, 14-struki grend slem šampion Rafael Nadal potrošio je “tek” dva sata i 59 minuta u svom 15. obračunu sa Gaelom Minfisom.

Do 13. pobede nad 30. godišnjim Francuzom, nakon povrede preporođeni Rafa stigao je rezultatom 3:6, 3:6, 6:4, 4:6, i posle više od godine i po od Rolan Garosa 2015. došao do četvrtfinala nekog grend slema.

Špancu je u prvom setu bilo potrebno umalo pa ceo sat da povede u meču, a brejk iz drugog gema pokazao se kao prava mera za to.

U drugom nastavku sve je bilo gotovo za samo 37 minuta. Taman što je Monfis uspeo da nadoknadi brejk zaostatka, usledila su dva nova, a trećom brejk-set loptom Nadal stavlja tačku i na ovaj deo igre.

U trećem setu su teniseri čvrsto stajali na svom servisu sve do devetog gema kada Gael materijalizuje prvu brejk šansu. Nakon velike borbe, u narednom servis gemu Francuz spašava čak četiri brejk lopte i koristi drugu set loptu za ostanak na terenu.

U četvrtom setu šesti teniser sveta prvi dolazi do brajka prednosti u petom gemu, pošto spašava dve brejk lopte u prethodnom, ali Nadal uzvraća tri gema kasnije za 4:4 i naredni gem dobija sa nulom.

Nakon što dvostrukom servis greškom daje Nadalu priliku da završi meč, Monfis agresivnom igrom uspeva da se izvuče, ali samo na kratko – u ključnom momentu šalje loptu u aut!

U svom devetom četvtfinalu u Melburnu Španac će igrati protiv Miloš Raonića. Njih dvojica su se do sada sastajali osam puta, a Nadal je šest puta bio uspešniji.

Teme:   Australian Open, Gael Monfis, Rafael Nadal, Vesti