07/07/17 - 18:23h

Nadal bez izgubljenog seta do osmine finala!

Španski teniser Rafael Nadal dobio je u meču protiv Karena Kačanova 28. set u nizu.

Twitter

Nastavio je svoj pobedonosni niz koji traje još od prvog kola Rolan Garosa Nadal i u meču protiv protiv 21-godišnjeg Moskovljanina – ponovo bez izgubljenog seta, španski as je slavio sa 6:1, 6:4, 7:4 (7:3) posle dva sata i 14 minuta igre.

Nadal je prvi put posle tri godine stigao do trećeg kola Vimbldona, i to bez naročitih problema. Kačanov je, nakon prilično stegnute igre u uvodnom setu, pružio dobar otpor, posebno u trećem nastavku.

Bivši broj jedan je odlično otvorio u meč, napravio je dva brejka i vrlo brzo je stigao do prednosti od 4:0. Kačanov je uspeo da vrati jedan brejk, ali Nadal vezao naredna dva gema i osvojio prvi set.

U nastavku meča je viđena znatno veća borba. Nadal je u trećem gemu osvojio jedini brejk i sačuvao ga do kraja.

U trećem setu je poprilično namučio dvostrukog šampiona Vimbldona mladi Rus – čak je mogao i da ga osvoji i produži svoj nastup, ali nije iskoristio set loptu u 12. gemu. Španski teniser je uspeo da izjednači na 6:6 a onda ubedljivo dobije taj-brejk i meč.

U borbi za četvrtfinale četvrti nosilac će se sastati sa Luksemburžaninom Žilom Milerom, koji je pobedio domaćeg tenisera Aljaža Bedenea, takođe u tri seta.

Teme:   Karen Kačanov, Rafael Nadal, Vesti, Vimbldon, Žil Miler