02/01/18 - 08:47h

Muguruza predala, Krunićeva u četvrtfinalu Brizbejna!

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu.

A. Krunić571
G. Muguruza762 (predaja)

Njoj je meč osmine finala predala druga teniserka sveta Garbinje Muguruza.

Španjolka je odustala zbog grčeva u mišićima tokom trećeg seta, pri rezultatu 1:1 u setovima i vođstvu od 2:1 u odlučujućem delu meča.

Muguruza je meč započela brejkom u ranoj fazi i prednošću od 3:1. U narednih nekoliko gemova Aleksandra je izjednačila rezultat, ali joj je u 12. gemu posle 25 odigranih poena i sedam brejk šansi španska teniserka ponovo oduzela servis za konačnih 7:5 u ovom delu susreta.

Drugi deonica meča takođe je bila neizvesna. Po dva brejka sa obe strane odvela su set u taj-brejk, u kom je sa 7:3 slavila naša teniserka.

Muguruza je već u prvom gemu trećeg seta napravila brejk, a zatim povela sa 2:1, ali je zbog mnogobrojnih problema morala da se povuče. Ovo je bio treći put da je Španjolka predala meč u Brizbejnu.

Prva teniserka naše zemlje će u četvrtfinalu igrati protiv Anastasije Sevastove, koja je u drugoj rundi nadigrala Soranu Kirsteu.

Krunićeva će samo posle plasmana u četvrtfinale napredovati na WTA rang listi do svoje najbolje pozicije u karijeri i prvi put će se naći u TOP 50.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Garbinje Muguruza, Garbinje Muguruza, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA, WTA u Brizbejnu