MOSKVA: Lajović u četvrtfinalu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Moskvi.

D. Lajović666
L. Rosol473

Četvrti favorit eliminisao je u svom prvom meču na “Kremlj kupu” kvalifikanta iz Češke, Lukaša Rosola.

Iako je bio blizu toga da meč završi mnogo ranije, Lajović je slavio posle tri odigrana seta i skoro dva sata na terenu – 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.

Potpuno rutinski Lajović je dobio prvi set sa 6:4 i stigao do vođstva od 5:4 u drugom delu meča. Međutim, u gemu u kom je servirao za trijumf Rosol je napravio brejk i poravnao rezultat na 5:5. Izborio je Čeh borbu u taj-brejku, iz koje je posle 14 odigranih poena izašao kao pobednik. Imao je i šansu da prvi stigne do brejka u odlučujućem setu, ali je Lajović uspeo da ga spreči da je realizuje. Potom je on u osmom gemu iskoristio priliku da rivalu oduzme servis i na taj način rešio ovaj meč – 6:3.

Naredni rival srpskog tenisera biće sedmi favorit, Adriano Manarino iz Francuske.

ATP turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 922,250 dolara, a šampionu će pripasti ček na 144,830 i 250 ATP poena.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Moskvi, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti