15/10/19 - 11:46h

MOSKVA: Kecmanović startovao pobedom

Srpski teniser Miomir Kecmanović ostvario je pobedu u prvoj rundi ATP turnira u Moskvi.

M. Kecmanović67
A. Dubrivni15

Source: Adam Pretty/Getty Images

On je na startu takmičenja eliminisao domaćeg tenisera, kvalifikanta Artema Dubrivnija.

Nešto manje od sat vremena i 15 minuta trajao je ovaj susret, a Kecmanović je bio bolji sa 2:0 u setovima – 6:1, 7:5.

Posle dva uvodna gema Miomir je napravio tri brejka i vezao šest dobijenih gemova za konačnih 6:1 u prvom setu i 1:0 u drugom delu susreta. Drugi set nije bio ubedljiv kao prvi i vodili su veliku borbu. Srpski teniser jeste brzo stigao do vođstva od 4:1 i bio je blizu pobede, ali mu je Rus u nastavku dva puta oduzeo servis i poveo sa 5:4. U gemu u kom je Dubrivni servirao za set Kecmanović je stigao do novog brejka, poravnao je rezultat na 5:5, a potom uz još jedan brejk dobio naredna dva gema za 7:5 i plasman u drugu rundu.

Rival u osmini finala biće mu Nikolas Jari ili Žeremi Šardi.

ATP turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 922,250 dolara, a šampionu će pripasti ček na 144,830 i 250 ATP poena. Prvi nosilac je domaći teniser Danil Medvedev.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Moskvi, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti