17/04/13 - 15:38h

Monte Karlo: Nole u trećem kolu!

Prvi teniser sveta Novak Đoković preokretom je došao do plasmana u treće kolo Mastersa u Monte Karlu. On je sa 2:1 u setovima savladao ruskog tenisera Mikaila Južnjeg.

N. Đoković466
M. Južnji614

Već na startu meča Južnji je došao do gema osvojenog na servis prvog tenisera sveta, a onda poveo sa 2:0. Iako je u trećem gemu Novak brzo došao do 40:0, ruski teniser uspeo je da napravi još jedan brejk i poveća svoju prednost na 3:0. Usledio je još jedan lagan gem na servis Rusa i njegovo vođstvo od 4:0. Novak konačno prekida seriju Južnjeg, ali samo na kratko, jer ne uspeva da vrati brejk. Posle još jednog gema na njegov servis, Južnji vodi sa 5:1. Novak servira za ostanak u setu, i uspeva u tome. Još jednom u ovom delu meča smanjuje prednost Južnjeg, na 5:2. U osmom gemu Srbin vraća brejk, a onda osvaja još jedan gem na svoj servis. Prilazi Južnjem na samo gem razlike, ali ne uspeva da vrati još jedan brejk, pa Rus dobija ovaj set sa 6:4 posle 43 minuta igre.

Novak dobija prvi gem drugog seta, a onda propušta dve brejk šanse, i Južnji izjednačava rezultat na 1:1. Nakon toga usledio je Novakov pobednički niz. Naš teniser je dobio narednih pet gemova i osvojio ovaj set sa ubedljivih 6:1.

Do šestog gema trećeg seta, oba tenisera imala su po jedan brejk, a rezultat je bio 3:3. Novak je prvi oduzeo Rusu servis, već u prvom gemu, ali je on uzvratio ribrejkom pet gemova kasnije. U devetom gemu Đoković još jednom oduzima servis Južnjem i ovoga puta čuva brejk do kraja meča. U sledećem gemu servirao je za pobedu i iskoristio prvu meč loptu.

U narednoj rundi Đoković će se sastati sa boljim iz duela Huana Monaka i Ernesta Gulbisa.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti