13/02/16 - 22:23h

Monfis savladao Kolšrajbera za 23. finale u karijeri

Francuski teniser Gael Monfis plasirao se u finale ATP turnira u Roterdamu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladao Nemca Filipa Kolšrajbera.

G. Monfis66
F. Kolšrajber32

Gael-Monfils17

Meč između Gaela Monfisa i Filipa Kolšrajbera trajao je sat vremena i 17 minuta, a Francuz se u finale ATP turnira u Roterdamu plasirao posle ubedljive pobede od 6:3, 6:2.

Monfisu je ovo 23. finale u karijeri, a osvojio je do sada pet ATP titula.

Francuz je bio bolji u svakom segmenu igre, a Kolšrajber je imao velike muke sa drugim servisom.

U osmom gemu prvog seta Monfis je napravio prvi brejk u meču, poveo sa 5:3, a zatim servirao za set i došao do konačnih 6:3 u ovom delu meča. I u drugom setu Francuz je iskoristio dve od dve brejk šanse, dok Nemac nije imao nijednu. To ga je dovelo do pobede od 6:2 u ovom setu i krajnjih 2:0 u setovima.

Monfisov protivnik u polufinalu biće Martin Kližan koji je nešto ranije danas savladao Nikolasa Maua.

U polufinalu ATP turnira u Buenos Ajresu, Dominik Tim je eliminisao petog tenisera sveta Rafaela Nadala.

Teme:   ATP, ATP u Roterdamu, Filip Kolšrajber, Gael Monfis, Teniseri, Turniri, Vesti