14/04/22 - 15:06h

MK: Đere pružio otpor Cicipasu, pobeda pripala Grku

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u osmini finala Masters turnira u Monte Karlu.

L. Đere56
S. Cicipas77

Njega je iz daljeg takmičenja eliminisao branilac trofeja Stefanos Cicipas.

U duelu koji je trajao dva sata, peti teniser sveta slavio je rezultatom 7:5, 7:6 (7:1).

Prvi set bio je bez prilika za brejk sa obe strane sve do 10. gema kada je Cicipas propustio brejk/meč loptu, da bi novu šansu imao dva gema kasnije, a ovoga puta ju je iskoristio.

U drugom setu jedinu brejk loptu imao je Laslo u trećem gemu, ali je nije realizovao. Kako su u nastavku obojica ostali sigurni na svojim servisima, set je ušao u produžetak. Tu je Stefanos napravio tri mini-brejka i sa 6:1 došao do pobede.

Cicipas će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom duela Lorenco Museti – Dijego Švarcman.

Teme:   Laslo Đere, Masters u Monte Karlu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti