Nikola Milojević osvojio je titulu na čelendž turniru u češkom Liberecu.

N. Milojević636
R. Dutra Silva364

Zimbio

On je u finalu nadigrao Brazilca Rožerija Dutru Silvu.

Nikola je bio bolji posle dva sata i 14 minuta igre rezultatom od 2:1 u setovima.

U prvom setu slavio je srpski teniser. On je pretpreo jedan brejk, ali je uspeo da ga vrati, zatim napravi još jedan i ovaj deo meče dobije rezultatom do 6:3.

U drugom setu bolji je bio Rožerio. On je iskoristio dve šanse za brejk. Milojević je vratio jedan servis, ali nije uspeo da preokrene rezultat, da je Brazilca sa 6:3 izjednačio rezultat u setovima.

U odlučujućem delu susreta Nikola je spasio dve brejk lopte. Jedinu priliku da napravi brejk imao je pred sam kraj seta. Iskoristio ju je i rezultatom od 6:4 odneo pobedu.

Njemu je ovo druga titula sa čelendž turnira. Trenutno je 180. teniser sveta, a u ponedeljak ga čeka skok na 148. poziciju.

Teme:   Nikola Milojević, Teniseri, Turniri, Vesti