18/02/17 - 14:23h

Memfis: Jang do prve pobede nad Iznerom bez osvojenog brejka!

U četvrtfinalu ATP turnira iz Serije 500 u Memfisu otpao je i poslednji nosilac – Džon Izner, od koga je u tri seta bio bolji Donald Jang.

Twitter

Donald Jang nije imao ni jednu brejk šanse protiv Džona Iznera u četvrtfinalu Memfis opena, ali je ipak uspeo da zabeleži prvu pobedu u karijeri nad drugim nosiocem na turniru i da stigne do polufinala, sa 7-6(5), 3-6, 7-6(6).

Do pobede je Jang došao posle dva sata i 26 minuta igre, i tako poboljšao svoj skor sa Iznerom na 1:3. Ujedno je zabeležio svoju 10. pobedu u Memfisu, gde je 2015. igrao polufinale, a prošle je stigao do četvrtfinala.

Izgubio sam sve mečeve koje sam odigrao protiv Džona, pa sam hteo da konačno i ja osetim ukus pobede. Drago mi je što sam zadržao prisebnost do samog kraja. U našim duelima sitnice su uvek odlučivale, ali srećom danas su one prevagnule na moju stranurekao je Jang nakon meča.

U prvom i trećem setu duela dva zemljaka, nije bilo ni jednog brejka, čak ni brejk šanse, dok je u drugom Izner devetu priliku pretvorio u brejk poen, tek u sedmom gemu. U taj-brejku odlučujućeg seta presudna je bila dupla servis greška 23. tenisera sveta.

Protivnik 27-godišnjem Jangu, 81. teniseru sveta, u polufialu će biti Rajan Harison, koji je sa 6:3, 6:4 slavio protiv Damira Džumhura.

Drugi polufinalni par turnira u Memfisu je Basilašvili/Kukuškin.

Teme:   ATP u Memfisu, Džon Izner, Vesti