16/02/17 - 13:26h

Memfis: Džumhur i Izner u četvrtfinalu

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur iznenadio je Stiva Darsija i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Memfisu.

Damir Džumhur je napravio malo iznenađenje u drugom kolu Memfisa, savladavši Belgijanca koji je postavljen za sedmog nosioca rezultatom 7:6 (2), 6:4, za sat i 36 minuta.

Njegov rival u četvrtfinalu biće domaći rpedstavnik Rajan Herison, koji se do osam najboljih domogao preko zemljaka Sema Kverija – 6:3, 6:1.

Džumhur je oba seta uspeo lako da nadoknadi brejk zaostatka – dominarao e u taj-brejku prvog, a u drugom je ključni udarac rivalu zadao pri rezultatu 4:4.

Bivši finalista i drugi nosilac Džon Izner nije imao lak posao protiv drugog reketa Japana, Jošita Nišioke, ali je ipak slavio nakon preokreta – 4:6, 6:3, 6:4, i zakazao četvrtfinalni okršaj sa zemljakom Donaldom Jangom, koji je u dva seta pobedio mladog dugajliju Rajana Opelku, osvetivši mu se za prošlosezonski poraz u četvrtfinalu Atlante.

Preostala su još četiri meča osmine finala – prvi nosilac Ivo Karlović igra protiv Basilašvilija, Fric protiv Ebdena, Džonson protiv Šmičeka, a Kukuškin protiv Kinga.

Četvorostruki uzastopni šampion ovog turnira je Kei Nišikori, ali je Japanac odlučio da ovu nedelju provede u Buenos Ajresu, tako da će Memfis konačno dobiti novog šampiona.

Teme:   ATP u Memfisu, Damir Džumhur, Džon Izner, Vesti