25/06/21 - 20:18h

Medvedev i Kveri za titulu na Majorki

Danil Medvedev i Sem Kveri boriće se za titulu na ATP turniru na Majorki.

Prvi favorit je do finala došao pobedom nad domaćim teniserom Pablom Karenjom-Bustom.

Njihov duel trajao je dva sata, a Danil je slavio nakon preokreta 3:6, 6:3, 6:2.

Prvi set Pablo je dobio uz brejk prednost, da bi mu se Rus istom merom revanširao u drugom setu. U poslednjoj deonici susreta Danil je realizovao dve brejk lopte i bio siguran na svim svojim servisima.

U drugom polufinalu Sem Kveri je ubedljivo trijumfovao nad Adrianom Manarinom iz Francuske.

U 70 minuta igre, Amerikanac je bio bolji sa rutinskih 6:4, 6.3, uz brejk prednosti u ova seta.

Turnir na Majorki je iz serije ATP 250 i igra se za ukupan nagradni fond od 720,000 evra. Ovo je prvi put da se tamo održava turnir na travnatoj površini.

Teme:   Danil Medvedev, Sem Kveri, Teniseri, Turniri, Vesti