13/03/21 - 18:22h

MARSEJ: Medvedev i Erber u finalu

Rus Danil Medvedev i domaći teniser Pjer-Ug Erber boriće se za titulu na ATP turniru u Marseju.

Medvedevu je u polufinalu meč predao Metju Ebden pri rezultatu od 6:4, 6:0 za Rusa.

Erber je do borbe za trofej došao pobedom nad mlađim sunarodnikom i četvrtim favoritom Ugom Umberom.

U duelu koji je trajao svega 65 minuta, lošije rangirani Francuz slavio je sa rutinskih 6:3, 6:2, uz jedan brejk u prvom setu i dva brejka u drugom delu igre, dok Umber nije imao nijednu priliku da uzvrati.

Biće ovo treći susret Medvedeva i Erbera. Pre tri godine u Roterdamu bolji je bio Rus, dok je naredne godine na Rolan Garosu pobedu odneo Erber.

Turnir u Marseju je serije ATP 250. Šampion će dobiti 250 ATP bodova i ček na 27,615 evra. Prvi favorit je upravo Medvedev.

Teme:   ATP u Marseju, Danil Medvedev, Teniseri, Turniri, Vesti