20/10/19 - 19:09h

Marej se vratio titulom u Antverpenu, Rubljev ubedljiv u finalu Moskve

Britanac Endi Marej osvojio je titulu na ATP turniru u Antverpenu, dok je u finalu Moskve slavio domaći teniser Andrej Rubljev.

Twitter

Britanac se u avgustu vratio na teren nakon višemesečne pauze, da bi u Belgiji pokazao da je uspeo da se oporavi od operacije kuka i da povrati svoju formu.

U finalu turnira Marej je nadigrao Švajcarca Stena Vavrinku sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Sten je krenuo sigurnim servisom, a onda napravio brejk. Tu prednost zadržao je do kraja ovog dela igre koji je osvojio rezultatom do 6:3.

Ipak, Endi se nije predavao. Stenov brejk u trećem gemu drugog seta, britanski teniser uspeo je da vrati servis tri gema kasnije, da bi zatim, uz još jedan brejk, sa 6:4 izjednačio rezultat u setovima. U odlučujućem delu meča Endi je dva puta vratio servis. Spasio je dve brejk lopte u devetom gemu a onda, ponovo uz brejk, sa 6:4 ostvario pobedu.

U finalu Moskve Andrej Rubljev bio je bolji od Francuza Andriana Manarina sa 2:0 u setovima nakon sat vremena provedenih na terenu.

U prvom setu napravio je jedan brejk na samom startu i ovaj deo meča dobio rezultatom od 6:4, dok je u drugom setu realizovao tri brejk lopte i sa maksimalnih 6:0 došao do druge titule u karijeri.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP 250, ATP u Antverpenu, ATP u Moskvi, Endi Marej, Teniseri, Turniri, Vesti