29/05/16 - 20:57h

Marej rutinski sa Iznerom, Gaske iznenadio Nišikorija

Endi Marej i Rišar Gaske plasirali su se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Drugi teniser sveta je nastavio sa sigurnijom igrom nakon dva trilera na startu turnira. Marej je sa 7:6, 6:4, 6:3 savldao Amerikanca Džona Iznera i plasirao se u četvrtfinale, gde ga očekuje domaća uzdanica Rišar Gaske.

Visoki Amerikanac je svoje prilike propustio u prvom setu, a imao ih je nekoliko. U četvrtom i šestom gemu imao je po jednu brejk šansu, a najbolju priliku imao je u taj-brejku.

Vratio se od 2:5 i dobio četiri vezana poena, ali nije iskoristio set loptu na svoj servis. Potom je na 7:6 i 9:8 imao još dve set lopte, ali Jje Marej ostao miran i dobio je prvi set sa 11:9 u 13. gemu.

Posle toga je intenzitet Iznerove igre pao, pa je Škot realtivno rutinski stigao do pobede. U drugom setu je brejk napravio u 10. gemu i tako poveo sa 2-0, a u trećem je takođe uz jedan brejk stigao do trijumfa.

Rišar Gaske je napravio malo iznenađenje savladavši ove sezone naročito dobrog Keija Nišikorija.

Francuski teniser podsetio je sve ljubitelje tenisa koliki talenat poseduje i izbacio je jednog od favorita u Parizu Keija Nišikorija u četiri seta – 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

U prvom setu je viđeno čak pet brejkova. Gaske je dva puta ispuštao prednost, ali je ipak u devetom gemu napravio i treći brejk i potom došao do 1-0 (6:4).

Igrao je Francuz sjajno, njegov fantastični jednoručni bekhend je pravio mnogo problema Nišikoriju, pa je u drugom setu miljenik domače publike bio još ubedljiviji.

Već u prvom gemu je oduzeo servis Japancu, a onda je u petom gemu došao do duplog brejka i mirno je priveo set kraju – 6:2.

Usledio je odgovor petog nosioca. I u trećem setu je vođena velika borba, a Nišikori je u desetom gemu napravio brejk koji mu je doneo i set – 6:4.

Nije to pokolebalo Gaskea koji je nastavio sa agresivnom igrom. Oduzeo je rivalu servis već u prvom gemu i slično kao i u drugom setu u petom gemu je napravio novi brejk i tako praktično rešio meč – 6:2.

Gaske je četvrti put u karijeri izborio grend slem polufinale, a prvo na Rolan Garosu.