06/11/15 - 20:53h

Marej rastužio Francuze, Ferer bolji od Iznera! (ATP Pariz)

Britanski teniser Endi Marej prvi je izborio prolaz u polufinale Masters turnira iz serije 1000 u Parizu trijumfom protiv Francuza Rišara Gaskea.

Marej i Gaske

Škotlanđanin je slavio sa 7:6, 3:6, 6:3 posle više od dva i po sata velike borbe. Marej je vezao četvrtu pobedu, a ukupno sedmu protiv francuskog tenisera.

Britanac je upisao 67. trijumf ove godine i tako oborio rekord po broju pobeda u okviru jedne sezone.

Oba tenisera su u prvom setu razmenila po brejk, pre nego što je odluka pala u taj-brejku, u kome je Marej spasao set loptu, pri rezultatu 6:5, da bi potom uspeo i da prelomi taj deo igre u svoju korist sa 9:7.

Gubitak prvog seta u neizvesnoj završnici nije demoralisao Gaskea, kome je bio dovoljan jedan brejk sredinom drugog dela igre, pa da stigne do izjednačenja.

Francuz je prvi zadao udarac i u odlučujućem periodu, ali je Marej ekspresno uzvratio ribrejkom, a zatim i u nastavku još jednom ugrozio servis protivnika, čime je stavio tačku na ovaj meč.

Endi Marej će u polufinalu odmeriti snage protiv Španca Davida Ferera, koji je slomio otpor preumornog Džona Iznera, rezultatom 6:3, 6:7, 6:2.

Biće to prilika da Škot i Španac po 17. put ukrste rekete, a Endi Marej vodi sa 10:6 u pobedama. Poslednji susret je pripao upravo britanskom teniseru, koji je trijumfovao na Rolan Garosu ove godine, rezultatom 7:6, 6:2, 5:7, 6:1.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Endi Marej, Masters, Masters u Parizu, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale