03/06/16 - 18:02h

Marej jači od Vavrinke, sa Novakom za titulu!

Drugi finalista Rolan Garosa je Endi Marej. Britanac je do svog najvećeg uspeha na ovom turniru došao pobedom nad prošlogošnjim šampionom Stanislasom Vavrinkom od 3:1, po setovima 6:4, 6:2, 4:6, 6:2.

Kao i na prvom grend slemu ove sezone, za titulu će se boriti prvi i drugi teniser sveta – Novak Đoković i Endi Marej.

Posle mučenja u prva dva kola i pobeda u pet setova nad Štepanekom i Burgom, Marej je pronašao igru na šljaci koja ga krasi ove sezone i bez većih problema stigao do završne predstave, prve na ovom takmičenju, odnosno ukupno 10. grend slem finala. Takođe, on je prvi Britanac u finalu Rolan Garosa od 1937. godine.

Marej se sada može pohvaliti sa finalima sva četiri grend slema.

Škot je do prvog finala Rolan Garosa stigao nakon dva sata i 40 minuta polufinalne borbe protiv Švajcarca koji nije ni izbliza pružio kvalitet kao prošle godine.

Vavrinka je svojim servisom počeo meč i osvojio ga je sa ’nulom’, a onda je usledio maratonski gem koji je trajao više od 13 minuta. Mari je spasao jednu brejk loptu, iskoristio tek petu priliku za gem i prelomio prvi deo igre.

Pun samopouzdanja, već u sledećem gemu došao je do 15:40, propustio prvu brejk loptu, ali već kod druge je bio koncentrisaniji i poveo 3:1. Tu prednost je bez većih problema sačuvao sve do trenutka kada je servirao za set.

Stan je ozbiljno zapretio pošto je spasao set loptu, ali je propustio da realizuje tri brejk šanse i Mari je dobrim servisom došao do prvog seta – 6:4.

Igra Stana Vavrinke potpuno se raspala u drugom setu – posle 1:1 dozvolio je rivalu da veže četiri gema, od toga dva brejka i dođe na korak do meča. Ni u jednom trenutku nije mogao da parira protivniku, bekhend mu je bio izuzetno slab, pa je Mari poveo 2-0 za nešto više od 80 minuta – 6:2.

Vavrinka je uspevao da sačuva svoj servis u trećem setu, a onda da iskotisti prvu set loptu, nakon nešto lošijeg smeča Mareja i neiznuđene greške.

Ipak, Švajcarac nije iskoristio taj trenutak da preokrene situaciju na terenu, već je znatno povećao broj grešaka u nastavku, što ga je odvelo u poraz.

Teme:   Endi Marej, Rolan Garos, Vesti