30/10/14 - 23:40h

Marej izborio vizu za London preko Dimitrova, Federer rutinski, ispao Vavrinka! (ATP Pariz)

Britanski teniser Endi Marej obezbedio je plasman na završni Masters u Londonu, ubedljivom pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovom sa 6:3, 6:3, posle samo 69 minuta igre.

Andy-Murray-qualifies-for-London-2014-img23943_668

Iako se očekivalo da će u dvorani u Parizu biti viđen uzbudljiv meč, koji je trebalo da bude derbi ove runde, bilo kakvo uzbuđenje je izostalo. Marej je bio dominantan od prvog do poslednjeg gema. Bugarski teniser nikako nije uspeo da ugrozi rivala, nije imao nijednu priliku da se rezultatski vrati.

Britanac je na kraju meč završio sa 18 direktnih poena i 11 neiznuđenih grešaka, dok je Grigorov odnos direktnih poena i grešaka bio 13:29.

Španac David Ferer je u španskom derbiju bio više nego superioran protiv sunarodnika Fernanda Verdaska sa 6:1, 6:2 i tako zadržao realne šanse da se nađe u Londonu.

Malo iznenađenje napravio je Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je posle velike borbe izbacio četvrtog igrača sveta Stanislasa Vavrinku rezultatom 6:7, 7:5, 7:6. Teniser iz Južne Afrike će se u borbi za polufinale sastati sa Tomašom Berdihom, koji je sa 7:5, 6:3 savladao Felisijana Lopesa u uvodnom duelu dana.

Rodžer Federer je slavio protiv kvalifikanta Lukasa Puja rezultatom 6:4, 6:4 i u narednoj rundi izlazi na megdan Milošu Raoniću, koji je eliminisao Bautistu-Aguta tesnim rezultatom – 7:5, 7:6.

Japanac Kei Nišikori porazio je ljubimca francuske publike Žo Vilfreda Congu, nakon tri odigrana seta sa 6:1, 4:6, 6:4.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Endi Marej, Grigor Dimitrov, Masters, Masters u Parizu, Miloš Raonić, Osminafinala, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga