16/01/17 - 14:05h

Maraton u pet setova: Favorizovani Vavrinka jedva savladao Kližana (Video)

Velika drama viđena je na startu grend slema u Melburnu – Stan Vavrinka je tek u petom setu uspeo da savlada Martina Kližana, 34. tenisera sveta, i plasira se u drugo kolo.

Zimbio.com

Slovak Martin Kližan dobro je namučio Vavrinku na startu Australijan Opena. U duelu koji je trajao bezmalo tri i po sata, favorizovani Švajcarac je tek u petom setu uspeo da prelomi protiv 34. sa svetske rang liste – sa 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4

Kližan je prvi set rešio u svoju korist sa 6:4, brejkom u devetom gemu. Sa brejkom više i istovetnim rezultatom Vavrinka uspeva da izjednači, a zatim i povede, pošto je spasao četiri brejk lopte u sedmom gemu, on koristi jedinu šansu u 12. gemu za preokret u setovima sa 7:5.

Slovački teniser se ne predaje i četvrti set rešava u svoju korist, iskoristivši brejk prednosti u sedmom gemu, što ga ostavlja u duelu.

Preslikanim drugim setom, četvrti teniser sveta uspeva u petom, odlučujućem, da konačno, pre svega zahvaljujući sopstvenom iskustvu, iskoristi prvu meč loptu na Križanov servis i okonča dramu .

Pogledajte nekoliko zanimljivih detalja sa ovog meča:

Vavrinku u drugom kolu turnira u Melburnu očekuje duel sa Amerikancem Stivom Džonsonom, 30. igračem sveta, koga je sa 3:0 dobio na Rolan Garosu 2015.

Teme:   Australian Open, Stanislas Vavrinka, Vesti