16/01/17 - 08:45h

Maksimalni učinak: Dušan se pridružio Viktoru i Jeleni u drugoj rundi AO!

Srpski teniser Dušan Lajović bio je bolji na startu prvog grend slema sezone od Robera u tri seta.

D. Lajović666
S. Rober333

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se je u drugu rundu takmiečanja u Melburnu. Na startu prvog grend slema sezone, 26-godišnji Beograđanin bio je bolji od Stefana Robera iz Francuske rezultatom 6:3, 6:3, 6:3.

U prvom međusobnom duelu Lajović je protiv Robera, 55. igrača sa svetske rang liste, odigrao odlučno, i sve vreme je kontrolisao igru na terenu. Prvi preokret napravio je u četvrtom, maratonskom, gemu, i to se ispostavilo kao dovoljno za osvajanje prvog seta iako je u devetom gemu morao da spašava jednu brejk loptu.

Drugi set je doneo nešto drugačiju sliku na terenu. Vodila se neizvesnija borba, Rober je agresivno riternirao, ali Dušan se nije predavao. “Dopustio” je Roberu jedan brejk, a sam je napravio tri. Poslednjim, najdužim gemom, srpski teniser je stigao do identičnog rezultata kao u prvom setu, i do prednosti od 2:0.

Sa brejkom prednosti i treći set 55. igrač sveta rešava u svoju korist preslikanim rezultatom.

Protivnik Dušanu Lajoviću, koji se ovom pobedom pridružio Viktoru Troickom u drugoj rundi Otvorenog prvenstva Australije biće pobednik duela Vonga – Monteiro.

U drugo kolo grend slema u Melburnu plasirala se je i Jelena Janković, koja je u dramatičnom meču bila bolja od Nemice Zigmundove.

Teme:   Australian Open, Dušan Lajović, Prvo kolo, Vesti