22/06/22 - 19:38h

MAJORKA: Preokret Medvedeva, u četvrtfinalu i Cicipas

Prvi teniser sveta Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale ATP turnira na Majorki.

On je nakon dva sata i 19 minuta provedenih na terenu savladao Aslana Karaceva i to preokretom – 4:6, 6:3, 6:2.

Prvi set Karacev je dobio uz brejk prednosti, da bi istom prednošću Medvedev slavio u drugom setu.

U odlučujućoj deonici meča Danil je realizovao dve brejk prilike.

Naredni protivnik biće mu Roberto Bautista Agut kome je Nik Kirjos predao meč pred početak.

U četvrtfinale se plasirao i Stefanos Cicipas.

Šesti igrač sveta bio je ubedljiv u duelu sa Iljom Ivaškom.

U sat vremena i 24 minuta igre Grk je slavio rezultattom 6:4, 6:4, uz brejk prednosti u oba seta.

On će se u sledećem kolu sastati sa Markosom Gironom.

Takmičenje je završio Kanađanin Denis Šapovalov.

16. tenisera ATP liste eliminisao se Benjamin Bonzi sa 6:4, 6:1, u meču koji je trajao 68 minuta.

Teme:   Danil Medvedev, Denis Šapovalov, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti