22/03/13 - 21:19h

Majami: Ziki i Lindštet u osmini finala!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Šveđanin Robert Lindštet plasirali su se u osminu finala na Mastersu u Majamiju. Oni su sa 2:0 u setovima savladali Andreasa Sepija i Martina Kližana.

N. Zimonjić/R. Lindštet76
M. Kližan/A. Sepi64
Nenad Zimonjic

Meč je trajao sat vremena i 24 minuta, a naš teniser i Šveđanin su ga dobili sa 7:6, 6:4.
U šestom gemu prvog seta Zimonjić i Lindštet došli su do prvog brejka u meču i poveli sa 4:2, ali su Kližan i Sepi vratili brejk već u narednih nekoliko minuta, pa se set završio u taj-brejku. Naš teniser i njegov partner dobili su ga sa 9:7, ali su pre toga morali da spase set loptu koju je italijansko-slovačka kombinacija imala pri rezultatu 6:5.

Drugi set su Zimonjić i Lindštet dobili na lakši način. Nakon tri propuštene brejk šanse konačno su u devetom gemu uspeli da oduzmu servis Kližana i Sepija, pa su poveli sa 5:4. Servirali su za pobedu i iskoristivši treću meč loptu plasirali se u osminu finala na Mastersu u Majamiju.

Naredni protivnici srpsko-švedske kombinacije biće bolji iz duela Lejtona Hjuita i Bernarda Tomića koji su dobili vajld kartu i Ivana Dodiga i Marčela Mela.

Teme:   Dubl igrač, Masters, Masters u Majamiju, Nenad Zimonjić, Robert Lindšted, Teniseri, Turniri, Vesti