24/03/13 - 09:00h

Majami: Viktor poražen i u dublu, Janko i Kubot u osmini finala

Viktor Troicki i njegov dubl partner na ovogodišnjem turniru u Majamiju, Žil Simon poraženi su u prvom kolu takmičenja dublova. Sa druge strane, Janko Tipsarević i Lukaš Kubot plasirali su se u osminu finala.

Janko Tipsarevic i Viktor Troicki

Nakon poraza u singlu od Žo-Vilfreda Conge, Viktor Troicki nije imao sreće ni u dublu. On i Francuz Žil Simon poraženi su u prvom kolu dublova na Mastersu u Majamiju. Od njih su bolji bili drugi nosioci, Španci Mark Lopez i Marčel Granjolers. Srpsko-francuska kombinacija poražena je za samo 50 minuta, rezultatom 6:3, 6:1.

Janko Tipsarević i Poljak Lukaš Kubot često igraju zajedno od početka sezone. Oni su za sat vremena i 46 minuta preokretom došli do pobede nad Kolinom Flemingom i Džonatanom Marajem. Britanci su dobili prvi set sa 6:3, a Janko i Lukaš su u drugom setu uspeli da se izbore za taj-brejk koji su dobili sa 11:9. U trećem setu Tipsarević i Kubot prvi su došli do dva poena razlike i sa 13:11 dobili ovaj deo meča. U osmini finala sastaće se sa Poljacima Marcinom Matkovskim i Mariušom Firstenbergom.

Teme:   Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki