23/03/13 - 08:45h

Majami: Jelena u trećem kolu!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se noćas u treće kolo Mastersa u Majamiju. Ona je sa 2:0 u setovima savladala američku tinejdžerku Viktoriju Duval.

J. Janković67
V. Duval35
Jelena Jankovic

Meč između Jelene Janković i Viktorije Duval trajao je sat vremena i 42 minuta, a naša teniserka slavila je sa 6:3, 7:5. U prvom setu viđeno je čak 13 brejk lopti, od kojih je dve iskoristila Amerikanka, a dve više naša teniserka. U prva tri gema videli smo isto toliko brejkova, a naša teniserka je brzo povela sa 3:1. U naredna dva gema Duval dolazi do izjednačenja, a do kraja meča Jelena joj još dva puta oduzima servis. Američka teniserka spašava četiri set lopte, ali Jankovićeva konačno uspeva da realizuje petu i posle 36 minuta igre dolazi u vođstvo od 1:0 u setovima.

I drugi set bio je prepun propuštenih, ali i iskorišćenih šansi, i moglo bi se reći da je u ovom delu meča naša teniserka imala malo više sreće od Amerikanke. Videli smo po dva brejka sa obe strane do desetog gema i rezultata 5:5. Bilo je blizu toga da se set završi u taj-brejku, ali je Jelena uspela da za kraj osvoji još jedan servis gem Viktorije Duval i završi ovaj meč u svoju korist.

Jelena Janković savladala je sedamnaestogodišnju Viktoriju Duval u njenom četvrtom WTA meču. Amerikanka je pre oko mesec dana odigrala svoj prvi meč na WTA turu i trenutno je 376. teniserka sveta. S obzirom na njene godine, pobedu nad 66. teniserkom sveta Andreom Hlavackovom u prvom kolu ovog turnira i otporu koji je pružila u meču sa Jankovićevom, od ove devojke se u budućnosti može mnogo očekivati.

Jelena će se u trećem kolu sastati sa Nađom Petrovom iz Rusije, 12. teniserkom sveta.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Majamiju, Teniserke, Turniri, Vesti