27/03/19 - 00:35h

MAJAMI: Bautista ponovo stao Novaku na put

Novak Đoković nije uspeo da obezbedi plasman među osmoricom najboljih na Mastersu u Majamiju!

N. Đoković653
R. Bautista Agut176

Srpskog tenisera je u meču osmine finala nadigrao Španac Roberto Bautista Agut. U susretu koji je trajao nešto manje od dva i po sata, Agut je slavio sa 1:6, 7:5, 6:2.

Ovo je Novakov treći poraz ove sezone, a drugi koji mu je naneo Roberto Bautista Agut. Španac ga je pobedio i početkom godine u četvrtfinalu turnira u Dohi.

Njegov naredni protivnik je branilac trofeja, domaći teniser Džon Izner koji je bio bolji od Kajla Edmunda iz Velike Britanije.

TOK MEČA:

Novak je meč počeo sigurnim servisom. Nakon toga je napravio brejk koji je i potvrdio, a zatim napravio još jedan, za vođstvo od 4:0 u gemovima. Srpski teniser je do kraja ovog dela susreta ispustio jedan gem i prvi set završio sa 6:1 na servis protivnika.

Đoković je drugi set započeo brejkom, ali je Bautista već u narednom gemu uspeo da vrati servis. Španac je u ovom delu igre bio uigraniji u odnosu na prvi set. Pri rezultatu 5:4 za Španca, kiša je na kratko prekinula ovaj susret, Novak je po izlasku na teren poravnao na 5:5, ali je Bautista vezao dva gema i završio ovaj set u svoju korist -7:5.

Treći deo meča otvorili su sigurnim servis gemovima, a već u trećem Novak je došao do prvih brejk šansi. Nije ih realizovao, a njegove propuštene prilike Bautista je kaznio brejkom u četvrtom gemu, posle kog je poveo sa 3:1. Iako je Đoković odmah uzvratio ribrejkom, Španac mu je ponovo oduzeo servis, poveo sa 4:2, a ovog puta prednost nije ispuštao. Čuvao ju je do kraja seta, koji je dobio sa 6:3.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Roberto Bautista Agut, Teniseri, Turniri, Vesti