24/03/16 - 17:37h

Majami: Ana lagano do trećeg kola

Srpska teniserka Ana Ivanović ubedljivo je startovala na turniru u Majamiju. Ona je u drugom kolu savladala 50. igračicu sveta, Brazilku Telijanu Pereiru sa 6:3, 6:0.

A. Ivanović66
T. Pereira30

Ana Ivanovic

Pereira je bila ravnopravan protivnik samo do rezultata 2:2 u prvom setu. Ana je u petom gemu napravila brejk, potvrdila ga, i potom još jednom oduzela servis protivnici za vođstvo od 5:2. Nije uspela da iskoristi prvu priliku na svoj servis i okonča set, ali je odmah potom ponovo načinila brejk, za 6:3.

U durgom setu Brazilka nije imala ni promil šanse. Ana je povećala dominaciju na terenu i završila posao za jedan sat i dva minuta igre.

Srpska teniserka, koja je postavljena za 16. nosioca u Majamiju, u trećem kolu će igrati sa Timeom Bačinski iz Švajcarske.

Dvadeseta teniserka sveta je takođe bila ubedljiva u drugom kolu protiv Ruskinje Margarite Gasparjan sa 6:3, 6:1.

Biće to četvrti duel Ane Ivanović i Timee Baščinski – prvi reket naše zemlje vodi sa 2:1 u pobedama, s tim što je Švajcarkinja slavila u poslednjem duelu sa 2:1, prošle godine u Pekingu.

Teme:   Ana Ivanović, Masters u Majamiju, Vesti