MADRID: Nadal u osmini finala, prošao i Vavrinka

Španac Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Masters turnira u Madridu.

Rafael Nadal

On je u drugoj rundi nadigrao Feliksa Užea Alijasima iz Kanade.

Njih dvojica na terenu su proveli sat vremena i 39 minuta, a drugi reket sveta slavio je u dva seta. U prvom setu Nadal je jednom oduzeo servis Alijasimu, dok je u drugom setu, od četiri brejkova, tri bilo njegovih, a meč je priveo kraju rezultatom od 6:3, 6:3. Naredni protivnik mu je Fransis Tijafo.

Pobedu u drugom kolu ostvario je i Stanislas Vavrinka.

Švajcarac je bio bolji od Gvida Pelje iz Argentine. U duelu koji je trajao sat i po vremena, Vavrinka je trijumfovao sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4. U borbi za četvrfinale boriće se sa Keijom Nišikorijem.

U dalji tok takmičenja plasirali su se i Fabio Fonjini i Gael Monfis. Italijan je nadigrao Džona Milmana sa ubedljivih 6:2, 6:2 i sledeći duel igraće sa Dominikom Timom, dok je francuski teniser eliminisao Martona Fučoviča sa 2:1 (1:6, 6:4, 6:2) i time zakazao meč sa Rodžerom Federerom.

• Ferer – Zverev

Teme:   Masters, Masters u Madridu, Rafael Nadal, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti