09/05/18 - 18:43h

MADRID: Nadal preko Monfisa do osmine finala

Prvi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Masters turnira u Madridu.

Twitter

Špancu je trebalo 75 minuta da u dva seta savlada Francuza Gael Monfisa, 41. na ATP listi.

U prvom setu Nadal je napravio jedan brejk i u startu poveo sa 3:0. U ovom delu susreta ispustio je tri gema i set dobio rezultatom od 6:3. Naredni deo meča završio je još ubedljivije. Odmah je napravio brejk i dobio dva vezana gema. Monfis je tada smanjio prednost španskog tenisera na 2:1 i to je bio jedini gem koji je uspeo da osvoji u drugom setu. Rafael je još dva puta Francuzu oduzeo servis i sa 6:1 priveo ovaj duel kraju.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz susreta LopezŠvarcman.

Plasman u naredno kolo obezbedio je deveti igrač sveta, Džon Izner. Amerikanac je nakon sat i po vremena igre u dva taj-brejka trijumfovao nad sunarodnikom Rajanom Harisonom.

On se u osmini finala sastaje sa Pablom Kuevasom iz Urugvaja. 47. igrač ATP liste bio je bolji od Španca Alberta Vinjolasa Ramosa. Rezultat na kraju meča bio je 6:1, 6:7, 6:2.