MADRID: Đere preko Del Potra do osmine finala!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala na Mastersu u Madridu!

L. Đere627
H. M. Del Potro365

Twitter/RioOpen

Laslo je u meču druge runde sa 2:1 u setovima eliminisao Argentinca Huana Martina del Potra. Na terenu su proveli nešto manje od dva i po sata, a Laslo je slavio sa 6:3, 2:6, 7:5, spasivši u desetom gemu trećeg seta meč loptu.

Naredni rival srpskog igrača biće Hrvat Marin Čilić, deveti nosilac na turniru.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 7,279,270 evra, a pobedniku će pripasti 1000 ATP bodova i ček na nešto više od milion i 200 evra. Prvi nosilac je Novak Đoković, a trofej brani Aleksandar Zverev.

TOK MEČA:

Već u prvom gemu Laslo je morao da se suočava sa brejk šansom rivala, a iako su i jedan i drugi imali prilike, prvi brejk se dogodio tek u šestom gemu. Đere je poveo sa 4:2, a prednost je sačuvao sve do kraja seta – 6:3.

Uprkos sjajno odigranom prvom delu meča, srpski teniser je u drugom setu igrao nešto nesigurnije. Del Potro je to iskoristio, realizovao dve od četiri brejk šanse i bez mnogo muka slavio sa 6:2.

U trećem setu vodili su veliku i izjednačenu borbu. Tek u desetom gemu Del Potro je došao u priliku da Laslu oduzme servis, što je ujedno bila i meč lopta za Argentinca. Međutim, Đere je sprečio sedmog nosioca da završi meč, poravnao je rezultat na 5:5, a onda uz brejk osvojio naredna dva gema i zabeležio trijumf – 7:5.

Teme:   Huan Martin Del Potro, Laslo Đere, Laslo Đere, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti