08/05/17 - 22:42h

Madrid: Bušar maraton sa Šarapovom, Sevastova iznenadila Pliškovu!

Samo jedan meč danas je završen u dva seta – velika borba vodila se na terenima u Madridu, a za sedam teniserki ovo je kraj učešća u prestonici Španije.

Twitter

Bezmalo tri sata vodila se borba između Euženi Bušar i Marije Šarapove za prolaz u osminu finala WTA turnira u prestonici Španije, iz koga je kao pobednica izašla 60. teniserka sveta rezultatom 7:5, 2:6, 6:4.

U seriji brejkova u uvodnom delu bolje se je snašla Kanađanka iako je njena rivalka sigurnije i agresivnije ušla u meč. Povela je Bušar u setovima, ali je Šarapova uzvratila u narednom sa dva brejka i ubedljivo dobila ovaj deo igre za 1:1. U odlučujućem setu, i pored brojnih brejk prilika na obe strane, sve do sedmog gema rivalke su osvajale poene na svoje servise. Do brejka prva dolazi Bušar, Ruskinja odmah uzvraća, ali nakon toga ponovo ne uspeva da sačuva servis. Iako je imala dve prilike da dođe do novog brejka i da ostane u meču, ne koristi ih, a Kanađanka drugom meč loptom stiže do konačne pobede.

Bušar se u trećem kolu sastaje sa Anđelikom Kerber, koja je eliminisala nakon velike borbe i tri odigrana seta Čehinju Sinijakovu sa 6:2, 1:6, 7:5,

Anastasija Sevastova napravila je veliko iznenađenje eliminisavši Čehinju Karolinu Pliškovu u drugom kolu Madrida, i to u dva seta. Letonska teniserka je protiv treće igračice sveta slavila sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 18 minuta igre. U trećoj rundi, trenutno 22. teniserka na WTA listi igraće protiv Lare Aruabarene iz Španije, koja je nakon preokreta izbacila Čehinju Barboru Stricovu, sa 6:3, 3:6, 3:6.

Kristina Mladenović je bila bolje od Amerikanke Lauren Dejvis sa 3:6, 6:1, 7:7 po setovima, za meč osmine finala sa pobednicom duela Cibulkova/Dodin. Francuskinja je dobila prvi set uprkos tome što je u prvom servis gemu pretrpela brejk. Dejvis je u celosti kontrolisala igru u narednom, koji je rešila u svoju korist sa dva brejka prednosti. U odlučujućem setu, razmenjana su po tri brejka, a pobedu je bolje rangirana teniserka ostvarila tek u taj-brejku, i to ubedljivo.

Osmi nosilac u Madridu, Ruskinja Svetlana Kuznjecova uspela je da trijumfuje nad Australijankom Alison Riske nakon velikog preokreta, rezultatom 6:2, 6:7 (9:11), 2:6. Deveta teniserka sveta je bila u zaostatku od jednog seta a potom i jednog brejka u drugom setu, ali je uzvratila u 10. gemu, i u maratonskom taj-brejku uspela da poravna rezultat, a onda u odlučujućem presudi 30 mesta lošije rangiranoj rivalki.

U poslednje meču, domaća teniserka Karla Suarez Navaro trijumfovala je nad Karolinom Voznjacki rezultatom 6:4, 2:6, 6:2.

Teme:   Anđelika Kerber, Eužen Bušar, Kristina Mladenović, Marija Šarapova, Svetlana Kuznjecova, Vesti, WTA