LEJVER KUP: Anderson bolji od Novaka, Svet smanjio prednost Evrope na 7:5

Srpski teniser Novak Đoković poražen je od Kevina Andersona na Lejver kupu.

N. Đoković676
K. Anderson7510

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

Njih dvojica su odigrali sjajan meč i vodili veliku borbu, a nakon dva sata i 12 minuta na terenu, Anderson je svom timu doneo nova dva poena.

Teniser iz Južnoafričke republike slavio je sa 2:1 u setovima, 7:6, 5:7, 10:6.

Prvi set Anderson je dobio u taj-brejku, nakon 12 odigranih poena, a 7:5. Đoković je u još jednom setu u kom je vođena ogromna borba došao do 7:5 i izjednačenja, ali je u trećem delu meča, produženom taj-brejku, trenutno deveti igrač sveta bio bolji sa 10:6.

Nešto kasnije izgubio je i evropski dubl, Gofan i Dimitrov poraženi su od Džeka Soka i Nika Kirjosa, i rezultat nakon drugog dana takmičenja je 7:5 za Evropu.

Podsetimo, trećeg dana igraju se mečevi za tri poena, a pobednički tim biće onaj koji prvi stigne do 13 bodova.

Teme:   Kevin Anderson, Lejver kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti