13/06/15 - 14:34h

Lajović zaustavljen već na startu kvalifikacija! (ATP Kvins)

Srpski teniser Dušan Lajović ostao je bez plasmana u glavni žreb ATP turnira u Kvinsu, nakon što je već na startu kvalifikacija poražen od Francuza Eduara Rožea Vaslana sa 1:2, po setovima 4:6, 7:6(5), 3:6 posle jednog sata i 40. minuta igre.

D. Lajović473
E. Rože Vaslan666

Dusan Lajovic

Srbin je na turniru u Londonu bio postavljen za osmog nosioca u kvalifikacijama, ali je u svom prvom ovosezonskom nastupu na travi pretrpeo poraz.

Francuski teniser je u prvom setu u kome smo ukupno videli tri brejka, napravio jedan više, pa je taj deo igre rešio u svoju korist sa 6:3. U ranoj fazi drugog seta igrači su razmenili po brejk, da bi na kraju odluka pala u trinaestom gemu. Lajović je imao nešto jače nerve u taj-brejku, pa je sa 7:5 poravnao rezultat.

Gubitak drugog seta nije poljuljao samopouzdanje kod Vaslana, koji je odmah na startu trećeg seta stigao do brejka, a tu prednost je do kraja susreta znalački sačuvao i tako izborio plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Dušan Lajović, Kvalifikacije, Nosioci, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti