20/05/15 - 15:18h

Lajović se kockao, ali pobedio! (ATP Nica)

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Nici! Srbin je u duelu drugog kola eliminisao Španca Pabla Kareno-Bustu rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 7:5, nakon jednog sata i 55 minuta tenisa. Protivnik našem igraču u borbi za polufinale biće Amerikanac Džon Izner.

D. Lajović647
P. Kareno-Busta365

Lajovic Nadal 1

Srbin je bio maestralan set i po, ali je pri vođstvu od 4:1 u drugom delu, naredne gemove prepustio rivalu, za izjednačenje na 1:1 u setovima. Posednji period bio je izuzetno neizvestan, ali je naš igrač bio smireniji i apsolutno zasluženo se plasirao u četvrtfinale turnira u Francuskoj.

Susret je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a takav trend trajao je sve do sedmog gema, kada je Španac gotovo “nestao” sa terena, a Srbin maestralo priveo set kraju. Dušan Lajović je prvo oduzeo servis rivalu za 4:3, a onda je vezao dva gema, gde je u drugom uspeo da iskoristi drugu set i brejk loptu, te nakon 27 minuta tenisa u prvom setu, postavi konačnih 6:3.

Dobru igru iz završnice prvog perioda Srbin je preneo i u početak narednog seta, te je i pored brejka Kareno-Buste u prvom gemu, uspeo da u potpunosti preokrene rezultati i sa dva oduzeta servisa rivalu dođe do velikih 4:1. Međutim, od tog trenutka kao da je samo Pablo Kareno-Busta bio na terenu! Španac je vezao pet gemova, napravio je dva brejka i u potpunosti je preokrenuo tok seta, za konačnih 6:4 i izjednačenje na 1:1.

Treći set bio je najmirniji. Teniseri su čuvali svoje servise, te se razrešenje ovog zanimljivog meča očekivalo u taj-brejku. Međutim, tu neizvesnost navijačima uskratio je Dušan Lajović, jer je jedinu brejk, a i meč loptu u setu uspeo da iskoristi u dvanaestom gemu i na taj način postavi konačnih 7:5 u poslednjem delu igre.

Naredni protivnik našeg igrača biće Amerikanac Džon Izner, koji je u drugoj rundi eliminisao sunarodnika Džonsona rezultatom 2:1.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Nici, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti