25/03/15 - 21:53h

Lajović predao Krajinoviću meč u Majamiju!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Majamiju! Srbin je u susretu sa sunarodnikom Dušanom Lajovićem slavio nakon predaje pri rezultatu 1:1 u setovima 6:2, 6:7 (5:7) i 4:2 u trećem delu. Filip će se u narednoj rundi takmičenja sastati sa Francuzem, Gaelom Monfisom.

F. Krajinović27
D. Lajović66predaja
Krajinovic

Krajinovic

Duel je počeo brejkom Dušana Lajovića, a onda je i u nastavku prvog seta on dominirao, te novim oduzetim servisom stekao veliku prednost od 4:1. U daljem toku seta nije bilo nikakvih problema da bolje rangirani Srbin slavi sa konačnih i ubedljivih 6:2.

Drugi set bio je sjajan za Dušana jer je nakon brejka u petom gemu kasnije i servirao za meč, ali od tada kao da se probudio Filip Krajinović. Trenutno 96. igrač sveta je prvo izjednačio rezultat u poslednjem trenutku napravivši brejk, a onda su nakon 5:5 teniseri razmenili još po jedan brejk, te tako Lajović nije ni drugi put servirajući za meč to ostvario. U “ztinaestom gemu” bolje se snašao Filip i iskoristio prvu set loptu, te postavio 7:5, za konačnih 7:6 u drugom setu.

Dobru igru sa kraja drugog perioda Filip Krajinović je preneo i na treći set, u petom gemu je oduzeo servis sunarodniku, zatim je materijalizovao stečeno, a onda je, pri rezultatu 4:2 za Krajinovića, Dušan morao da preda meč.

Ovim plasmanom u drugo kolo Krajinović nastavlja sa dobrim partijama u Majamiju, jer je do glavnog žreba stigao iz kvalifikacija. Naredni rival našem teniseru će biti Gael Monfis.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti