Lajović bez glavnog žreba u Rimu

Posle Madrida, srpski teniser Dušan Lajović ostao je i bez glavnog žreba u Rimu.

Dusan Lajovic

Srpski teniser je bio postavljen za osmog nosioca u kvalifikacijama.

Lajović je poražen u prvom kolu kvalifikacija od 154. tenisera sveta, Francuza Kenija De Šepera rezultatom 6:3, 7:5, posle jednog sata i 20 minuta borbe. Prošle nedelje, Dušana je od glavnog žreba Madrida odvojio neuspeh protiv Santijaga Hiralda.

Iako je teže osvajao svoje servis gemove na samom početku meča, De Šeper je iskoristio drugu brejk loptu u šestom gemu i poveo sa 4:2. Lajović nije iskoristio priliku da odmah uzvrati, propustio je brejk loptu, pa je Francuz osvojio prvi set sa 6:3.

Lajovič gubi servis i u petom gemu drugog seta, ali ovoga puta uspeva da uzvrati i izjednači na 4:4. Ipak, Dušan je loše odigrao u finišu – izgubio je gem sa nulom na svoj servis, a protivnik je to kaznio iskoristivši prvu meč loptu.

De Šeper će se za ulazak u glavni žreb boriti protiv Britanca Bedenea, koji je savladao Đakalonea sa 2:1.

Teme:   Dušan Lajović, Masters u Rimu, Vesti