30/08/15 - 10:41h

Kvitova sačuvala krunu u Nju Hejvenu!

Češka teniserka Petra Kvitova odbranila je titulu na WTA turniru u Nju Hejvenu trijumfom u finalu protiv zemljakinje Lusi Safarove.

P. Kvitova666
L. Safarova722

Kvitova po treći put najbolja u Nju Hejvenu

U duelu dve levoruke igračice, Petra Kvitova je slavila sa 6:7, 6:2, 6:2 posle dva sata i 20. minuta velike borbe.

Kvitova je tako i sačuvala oreol nepobedivosti u okršajima protiv sunarodnice i vicešampionke Rolan Garosa, a Čehinja je ujedno po prvi put u karijeri osvojila jedan turnir čak tri puta, pošto je bila najbolja 2012. godine i prošle sezone.

Prvi set je bio vrlo neizvestan i izjednačen, a odluka je na kraju pala u taj-brejku. Safarova je iskoristla treću set loptu u odlučujućem gemu i sa 8:6 stigla na korak od pobedničkog pehara.

No, to kao da je razljutilo drugu nositeljku koja je u naredna dva seta prepustila rivalki samo četiri gema i sa ubedljivih 6:2, 6:2 preokrenula rezultat u svoju korist i tako sačuvala krunu u Nju Hejvenu.

Ovo je treća titula za Kvitovu ove sezone, a ukupno 17-ta u karijeri. Češka igračica sada ima skor 17:5 u finalima.

Petra Kvitova će na US openu započeti nastup duelom protiv kvalifikantkinje iz Nemačke, Laure Sigemund, dok Lusi Safarova ponovo ukršta rekete protiv Ukrajinke Lesije Curenko, u reprizi polufinala Nju Hejvena.

Teme:   Finale, Lusi Safarova, Petra Kvitova, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista