18/06/16 - 17:50h

Kvins: Marej i Raonić za titulu

U finalu ATP turnira u Londonu sastaće se branilac titule Endi Marej i Kanađanin Miloš Raonić.

Milos Raonic

U prvom polufinalu takmičenja u londonskom “Kvins Klubu”, Endi Marej je savladao Marina Čilića sa 6-3, 4-6, 6-3 nakon dva sata igre.

Bio je ovo 13. međusobni dvoboj Čilića i Mareja i 11. pobeda trenutno drugog tenisera sveta. Marej je i četvrti put savladao Čilića na travi u isto toliko mečeva, od toga drugi put u Kvinsu, nakon trijumfa u finalu 2013. godine.

Najbolji hrvatski teniser je loše započeo meč, izgubio servis pri rezultatu 1:1, propustio par prilika da vrati egal, što je Marej kaznio novim brejkom u finišu prvog seta.

Čilić je bio dosta bolji rival u drugom delu igre – posle par propuštenih prilika napravio je brejk u sedmom gemu. Marej je imao priliku da se ekspresno vrati, ali je momka iz međugorja poslužio servis u kritičnim momentima, te je uspeo da odvede meč u treći set.

Ipak, tamo nije bilo dileme – Britanac odmah pravi brejk za 2:0 i suvereno čuva prednost do kraja. U čitavom trećem setu, propustio je rivalu svega dva poena na svoj servis.

Endi Marej se bori za rekordnu petu titulu na Kvinsu. Slavio je 2009, 2011, 2013. i 2015.

Njegov protivnik u nedelju biće Miloš Raonić, koji je u drugom polufinalu bio bolji od Bernarda Tomića sa 6:4, 6:4. Miloš nijednom nije ispustio servis na meču, pa su mu za trijumf bila dovoljna dva brejka, po jedan u svakom setu.

Marej i Raonić će se sastati deveti put, Škot vodi sa 5:3 u pobedama.

Teme:   ATP u Kvinsu, Vesti