09/10/14 - 15:23h

Kukuškinov tenis života nedovoljan za pobedu protiv Noleta! (ATP Šangaj)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, nakon što je posle tri odigrana seta savladao Kazahstanca Mihaila Kukuškina.

N. Đoković646
M. Kukuškin364

Duel između Novaka Đokovića i Mihaila Kukuškina trajao je dva sata i osam minuta, a Novak je slavio sa 6:3, 4:6, 6:4. Iako je odigrao meč života Kazahstanac nije uspeo da savlada najboljeg tenisera sveta koji se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Šangaju.

U prvom setu sigurno su osvajali svoje servis gemove, a prvu brejk šansu Đoković je imao u trećem gemu. Ovu nije iskoristio, ali jeste sledeću koja mu je donela vođstvo od 5:3. Servirao je za 1:0 i iskoristio prvu set loptu.

Drugi deo meča Kukuškin je odigrao sjajno. U drugom gemu došao je do brejka i poveo sa velikih 3:0. U osmom gemu dolazi do set lopte, ali je ne koristi, a zatim Novak vraća brejk i smanjuje vođstvo kazahstanskog tenisera na 5:4. Međutim, u desetom gemu Kukuškin mu još jednom oduzima servis i dobija ovaj set sa 6:4.

U odlučujućem setu Novak je iskoristio jednu od šest brejk prilika, što je bilo dovoljno da ovaj deo meča dobije sa 6:4 i na taj način dođe do četvrtfinala na Mastersu u Šangaju, gde će mu protivnik biti Španac David Ferer.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti