19/06/12 - 15:41h

Kraj za Jelenu u prvom kolu Unicef Opena!

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u prvom kolu turnira u Hertogenbošu. Od nje je bolja bila Šveđanka Sofija Arvidson, 46. teniserka sveta.

J. Janković264
S. Arvidson636

Prvi set je Šveđanka dobila ubedljivim rezultatom, 6:2. Naša teniserka je igrala loše, i dozvolila Arvidson da napravi dva brejka, koja je čuvala do kraja seta. Četrdesetak minuta je trebalo švedskoj teniserki da povede sa 1:0.
U drugom setu smo videli čak pet brejkova. Jelena je gubila sa 2:3, ali je uspela da do kraja seta još dva puta oduzme protivnici servis i ostavi je na ta tri gema osvojena u prvom delu seta.

Jelena Jankovic, Birmingem (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Jelena Janković

U odlučujućem setu smo do četvrtog gema videli po brejk sa obe strane. Izjednačile su rezultat na 2:2, a onda je do desetog gema svaka osvajala gem na svoj servis. U desetom gemu je Šveđanka napravila brejk i završila ovaj meč u svoju korist.

Nakon veoma uspešne nedelje u Engleskoj, Jelena nije dobro startovala u Holandiji. Sledeće nedelje je na redu Vimbldon, a videćemo kako će se naša teniserka tamo snaći.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Vesti