02/07/16 - 18:02h

Konačno završeni mečevi drugog kola: Zverev slavio protiv Južnjeg

Šestog dana Vimbldona konačno su gotovi svi mečevi drugog kola na ovom grend slemu i poznati su svi učesnici treće runde muškog singla. Poslednji koji je došao do plasmana u treće kolo je Nemac Aleksandar Zverev.

Mladi Nemac je u meču koji je trajao 3 sata i 27 minuta sa 3:2 u setovima (6:4, 3:6, 6:0, 4:6, 6:2) eliminisao ruskog tenisera Mikaila Južnjeg.

Zverev je meč započeo brejkom, a do kraja prvog seta suočio se sa četiri šanse protivnika da taj brejk vrati. Južnjem nije pošlo za rukom da iskoristi šanse, pa je Nemac ovaj deo meča završio sa 6:4.

U drugom setu su obojica propustili po jednu priliku da protivniku oduzmu servis, pre nego što je u osmom gemu Rus došao do brejka koji ga je doveo do izjednačenja od 1:1 u setovima – 6:3.

Treći deo meča ekspresno je završio Zverev. Nije prepustio protivniku nijedan gem, i sa ubedljivih 6:0 ponovo prešao u vođstvo od 2:1 u setovima.

Najveća borba viđena je u četvrtom setu. Južnji je uz dva brejka poveo sa velikih 3:0, a kada je Zverev bio na korak od izjednačenja ponovo mu je oduzeo servis za prednost od 5:2. Nemac je uspeo da vrati još jedan brejk, a ruski teniser je ovaj set završio sa 6:4.

I u odlučujućem setu videli smo potpunu dominaciju Zvereva. Iskoristio je dve od dve prilike za brejk i sa 6:2 došao do konačnih 3:2 u setovima.