31/07/19 - 13:12h

KICBIL: Lajović bez četvrtfinala

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Kicbilu.

D. Lajović643
Ž. Šardi366

Lajović je na takmičenju u Austriji bio postavljen za trećeg favorita, a u njegovom prvom meču porazio ga je Žeremi Šardi iz Francuske.

Trenutno 74. igrač planete slavio je nakon preokreta, za sat vremena i 44 minuta igre. Lajović je bio bolji u prvom setu, ali je Francuz uspeo da potpuno preokrene rezultat i plasira se u četvrtfinale – 6:3, 4:6, 6:3.

Srpski teniser je imao čak i brejk prednosti u drugom setu, vodio je sa 4:2 i samo su ga dva gema delila od trijumfa, međutim dozvolio je rivalu da veže četiri gema i poravna rezultat na 1:1 u setovima. U odlučujućem delu meča Dušan nije imao mnogo šansi. Prvi put je uspeo da stigne brejk prednosti francuskog igrača, ali mu je Šardi još jednom oduzeo servis, što je bilo sasvim dovoljno za trijumf.

Naredni rival Žeremija Šardija biće bolji iz španskog duela između Haumea Munara i Alberta Ramosa Vinjolasa.

ATP turnir u Kicbilu je iz serije 250, a ukupan nagradni fond iznosi 586,140 evra. Pobednik će dobiti 250 ATP poena i nešto više od 90 hiljada evra. Domaći igrač Dominik Tim je prvi favorit, a titulu brani Martin Kližan iz Slovačke.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti