12/09/20 - 01:46h

Karenjo Busta ispustio prednost od 2:0, Saša Zverev u finalu US Opena!

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u svoje prvo grend slem finale u karijeri.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

On je nakon velikog preokreta u polufinalu US Opena savladao Španca Pabla Karenju-Bustu sa 3:2 u setovima .- 3:6, 2:6, 6:3, 6:4,6:3, u duelu koji je trajao 3 sata i 22 minuta.

Karenjo Busta je u prvom setu napravio dva brejka, dok je u drugom tri gema dobio na servis protivnika. U oba seta Saša je uspeo da vrati po jedan brejk, ali mu je nivo igre sve više opadao, pa je delovalo da će Španac bez problema dobiti ovaj duel.

Trgao me, međutim, Saša u trećem setu, dok je više počeo da greši Karenjo Busta. Brzo je Nemac dobio prva tri gema, ali je Pablo odmah zatim vratio servis. Uspeo je Zverev još jednom da dođe do brejka, a do kraja seta igrao je sigurno.

U četvrtom setu Saša je napravio dva brejka, a jednom izgubio servis i uveo meč u peti set igrajući sve bolje.

Nemac na je startu odlučujućeg deonice meča odmah napravio brejk. Do kraja nije dao rivalu ni šansu da vrati servis. Odigrao je svoj najbolji tenis u celom meču i ostvario plasman u finale US Opena.

Ovo je prvi put u karijeri nemačkog tenisera da je uspeo da dobije meč nakon što je gubio sa 2:0.

On će se za trofej boriti sa boljim iz duela Medvedev – Tim. I taj meč možete pratiti na našem portalu.

Teme:   Aleksandar Zverev, Grend Slem, Pablo Karenjo-Busta, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti