07/08/14 - 12:17h

Juniorke Srbije prvakinje Evrope!

Ženska juniorska reprezentacija Srbije osvojila je titulu ekipnog prvaka Evrope, trijumfom nad selekcijom Rumunije.

131797231553e2638aaaa1d283790609_orig

Ivana Jorović, Nina Stojanović i Jelena Lukić, predvođene saveznim trenerom Ivanom Đurđevićem, na finalnom turniru u francuskom Granvilu u borbi za zlato savladale su Rumuniju sa 2:0.

U finalnom meču naše devojke su u oba duela slavile nakon tri odigrana seta, s tim da je Nina Stojanović imala set zaostatka i neizvesnu završnicu drugog seta, u vidu taj-brejka, ali je uspela da prelomi duel u svoju korist i donese Srbiji odlučujući poen.

Jorovićeva je pobedila Joanu Loredama Rosku sa 6:2, 3:6, 6:3, dok je Stojanovićeva bila bolja od Joane Ducu sa 4:6, 7:6 (7:2), 6:1, što im je bilo dovoljno da osvoje zlato za Srbiju.

Na putu do evropskog zlata, Srbija je najpre osvojila kvalifikacioni turnir u rumunskom Aradu, gde su u finalu takođe savladale, domaćina, ekipu Rumunije i tako se plasirale na završni turnir u Granvilu. U Francuskoj su naše zlatne devojke u prvom kolu salvadale Italijanke 2:1 u ukupnom skoru, u polufinalu su nadigrale selekciju Mađarske 3:0, a u borbi za zlato ponovo je pao stari rival – Rumunija.

Teme:   Ivana Jorović, Nina Stojanović, Prvenstvo Srbije do 18 godina, Selektor, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniserke, Vesti