04/07/16 - 16:16h

Juniori: Olga i Miomir u drugoj rundi

Najbolji srpski juniori Olga Danilović i Miomir Kecmanović plasirali su se u drugu rundu Vimbldona.

Miomir Kecmanovic

Kecmanović je na startu turnira igrao protiv vršnjaka iz Španije, Alehandra Davidoviča Fokine, a u ovom susretu slavio je sa 2:1 u setovima.

Naš teniser dobio je prvi set sa 6:3, da bi protivnik slavio u drugom delu meča sa 6:4 i izjednačio na 1:1 u setovima. Odlučujući set pripao je Miomiru, koji je bio bolji sa 6:2.

Naredni protivnik našeg tenisera biće osamnaestogodišnji Tung – Lin Vu iz Kineskog Tajpeha.

Pobedu na startu Vimbldona zabeležila je i šampionka Rolan Garosa u dubl konkurenciji, Olga Danilović. Njena prva protivnica bila je Čehinja Monika Kilnarova, a naša teniserka slavila je sa 2:1 u setovima.

Povela je Olga sa 1:0 osvojivši prvi set sa 7:5, ali je drugi deo meča protivnica dobila sa ubedljivih 6:2. U trećem setu naša teniserka je igrala bolje, o čemu svedoči i rezultat – 6:3.

Danilovićeva je deseta nositeljka na turniru, a protivnica u borbi za osminu finala biće joj Kanađanka Šarlot Robilard-Milet.

Teme:   Miomir Kecmanović, Olga Danilović, Vesti, Vimbldon