27/06/16 - 22:02h

JJ ekspresno do drugog kola

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Stefani Vegele iz Švajcarske. Jankovićevoj je bilo potrebno 58 minuta da savlada 101.teniserku sveta sa 2:0.

J. Janković66
S. Vegele22

Jankovic_Vimbldon 2015

Prošle nedelje Jankovićeva je na turniru u Majorki stigla do polufinala, a danas je odličnom igrom nastavila otvorila nove pobede na travi.

Za 10 minuta igre Jelena je vodila sa 4:0, a onda se na semafor upisala i teniserka iz Švajcarske.
U šestom gemu na servis Vegele, naša teniserka je propustila dve set lopte i dozvolila protivnici da upiše još jedan gem pored svog imena.

Kraj prvog dela igre ozvaničila je Jelena as udarcem (petim u meču), nakon 29 minuta igre.

Toliko je trajao i drugi set u kojem je 22. nositeljka na Vimbldonu odservirala jedan as i imala 11 vinera.

Prvi brejk Jelena je napravila na startu drugog seta, a onda još jednom oduzela servis protivnice za 4:1. Usledila su dva gema koja su teniserke dobile na svoj servis bez brejk prilike, a onda je JJ privela meč kraju na isti način kao i prvi set. Pri rezultatu 5:2 i 40:0 odservirala je as za plasman u drugi krug i duel sa Marinom Eraković.
Splićanka koja igra pod zastavom Novog Zelanda je u prvom kolu bila bolja od Irine Kromančeve iz Rusije sa 7:6, 6:3.

Janković i Eraković igrale su do sada samo 2008. u prvom kolu Rolan Garosa kada je u tri seta bila bolja srpska teniserka.