12/03/15 - 10:54h

Jelena poražena u dublu od Nemica! (WTA Indijan Vels)

Srpska teniserka Jelena Janković i njena partnerka u dublu, Hao Čing Čan završile su takmičenje u konkurenciji dublova u prvom kolu. Srpsko/kineska kombinacija je poražena od nemačkog para Sabine Lisicki/Andrea Petković sa 1:2, po setovima 1:6, 7:6(4), 5:10 posle skoro jednog i po sata igre.

J. Janković/H. Čing Čan175
S. Lisicki/A. Petković6610

Katarina Srebotnik i Jelena Jankovic

Turnir za Jelenu Janković u Indijan Velsu nije završen, pošto će srpska teniserka nastupati i u singl konkurenciji, a rivalka na startu biće joj pobednica duela između Slovakinje Ane Šmedlove i Amerikanke Loren Dejvis.

Što se samog meča tiče, Nemice su u prvom setu u potpunosti dominirale, iskoristile 3/4 brejk prilike, dok su njihove rivalke propustile sve tri koje su im se ukazale, pa je rezultat na semaforu posle prvog dela igre bio 6:1 za nemačku kombinaciju.

Drugi set je bio mnogo izjednačeniji, videli smo ravnopravnu borbu, a Janković i Čan su i u nastavku imale problema sa realizacijom brejk prilika, pa je odluka pala u taj-brejku. Srpsko/kineski par je uspeo da slavi u odlučujućem gemu sa 7:4 i stigne do izjednačenja.

No, u mini taj-brejku, kada je bilo najvažnije, Lisicki i Petković su bile bolje i sa 10:5 su obezbedile prolaz dalje.

Teme:   Dubl igrač, Jelena Janković, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista