18/06/16 - 21:11h

Jelena bez finala Majorke

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Majorki, pošto je u polufinalu poražena od Letonke Anastasije Sevastove sa 2:1, po setovima 4.6, 6:1, 6:2.

J. Janković612
A. Sevastova466

Jelena Jankovic

Srpska teniserka dobila je prvi set i bila je blizu prvog finala u 2016. godini, ali je u nastavku odigrala veoma loše.

U prvom setu Jankovićeva je već u prvom gemu napravila brejk i tu prednost je zadržala do samog kraja – 6:4.

Ispostavilo se da je to bio i jedini brejk koji je napravila. Sevastova je u anstavku bila ubedljiva, napravila je po dva brejka u drugom i trećem setu i plasirala se u finale u kojem će igrati protiv Karolin Garsije.

Jankovićeva je propustila priliku da napravi brejk u maratonskom trećem gemu drugog seta, što se ispostavilo ključ im pošto je Sevastova osvojila sve gemove do kraja seta i tako došla do izjednačenja.

Letonka je nastavila sa sjajnom igrom i u odlučujućem delu. Ponovo je napravila seriju od četiri uzastopna gema, ovoga puta od rezultata 2:2, i tako odvojila srpsku teniserku od prvog finala ove godine.

Teme:   Jelena Janković, Vesti