16/04/16 - 18:18h

Jakšićeva nakon poraza: Sutra će biti mnogo drugačije

Nakon pobede Aleksandre Krunić izjednačenje Belgiji donela je Janina Vikmajer pobedom nad Jovanom Jakšić 7:5, 6:0. Srpska teniserka je nakon meča žalila za propuštenim šansama u prvom setu.

Jovana Jaksic

Jovana Jakšić

Krivo mi je što nisam uspela da donedem bod.U prvom setu sam propustila puno prilika, pogotovu u finišu. Rezultat drugog seta nije realan, u svakom gemu sam imala priliku. Aleksandra je danas odigrala savršeno, verujem da ćemo slaviti na kraju. Janina Vikmajer je nekada bila 12. igračica sveta, što se videlo. U drugom setu je igrala bez greške. Ne sme joj se poklanjati poen, jer joj je jedna greška dovoljna da završi gem.

Jovana Jakšić sutra igra protiv Kirsten Flipkens…

Spremna sam za sutrašnji meč. Flipkens je potpuno drugačija teniserka od Vikmajer, voli da menja ritam. Moraću taktički potpuno suprotno da igram nego danas, da budem agresivnija od nje. Danas sam igrala defanzivno, sutra moram ofanzivno i agresivno, ali ne previše, da ne bih ušla u seriju grešaka.

POTREBNA PODRŠKA…

Atmosfera u timu je zaosta fenomenalna. I publika je bila malobrojna ali divna. Volela bih da sutra dođu u što većem broju, ljudi verovatno nisu ni svesni koliko nam znači podrška sa tribina.

Kapiten reprezentacije Tatjana Ječmenica Jevtić bila je zadovoljna svim viđenim prvog dana.

Mogu biti zadovoljna Aleksandra je dobila, igrala je fantastično. Jovana je dala svoj maksimum, imala je otvoreni prvi set, delovalo je da će ga dobiti. Ipak, presudilo je iskustvo i renking Belgijanke.

Teme:   Fed kup, Srbija - Belgija, Vesti