21/05/15 - 13:32h

Izner bolji od Lajovića (ATP Nica)

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Nici! Bolji od našeg tenisera bio je Amerikanac Džon Izner rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3), 6:4, nakon jednog sata i 19 minuta tenisa. Protivnik visokog Amerikanca u polufinalu će biti pobednik meča Tim – Gulbis.

D. Lajović64
Dž. Izner76
Dusan Lajovic

Srbin se dobro držao u prvom setu, prvi je došao i do brejk prilika, ali je poklekao u odlučujućem “trinaestom gemu”, dok je u drugom delu igre Amerikancu bio dovoljan jedan oduzet servis za konačni trijumf i za plasman u polufinale turnira u Nici.

Meč je započeo sigurnim servisima obojice tenisera, a takav trend viđen je u gotovo celom prvom delu igre. Dušan Lajović je pripretio u petom gemu, došao je do dve brejk prilike, ali ih nije iskoristio. Pre taj-brejka pretio je i Amerikanac, jer je u desetom gemu imao set i brejk loptu, ali je Srbin dobro odreagovao i spasao se gubljenja seta. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Džon Izner, iako je Lajović poveo sa 2:0, ali je u nastavku teniser iz Sjedinjenih Američkih Država dozvolio našem igraču još samo jedan poen, te je na kraju zasluženo slavio sa 7:3, za konačnih 7:6.

U drugom setu teniseri su opet ljubomorno čuvali svoje servise, ali ključni trenutak bio je sedmi gem, kada je Džon Izner došao do dve prilike za oduzimanje servisa rivalu. Amerikanac je uspeo da iskoristi drugu, zatim je potvrdio stečeno i do kraja seta održavao stečenu prednost za konačnih 6:4 i za plasman u polufinale.

Naredni rival visokom teniseru iz Amerike biće pobednik meča Tim – Gulbis.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Nici, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti