13/03/14 - 06:26h

IV: Velika borba i poraz Jelene Janković

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se domogne polufinala na Mastersu u Indijan Velsu. Nakon velike borbe u meču koji je trajao više od dva i po sata, Jelena je u četvrtfinalu sa 2:1 u setovima poražena od Agnješke Radvanjske.

J. Janković564
A. Radvanjska726
Jelena Jankovic

Prvi set trajao je 56 minuta, a Radvanjska je već u drugom gemu došla do brejka i povela sa 3:0. Brejk je čuvala sve do devetog gema, kada je Jelena uspela da ga vrati i smanji vođstvo poljske teniserke na 5:4. Međutim, dva gema kasnije Agnješka joj ponovo oduzima servis za konačnih 7:5 u ovom delu meča.

Iako rezultatski izgleda ubedljivo i brzo, Jelena je drugi set dobila tek nakon 45 minuta igre. U prva četiri gema dva puta je Poljakinji oduzela servis i došla do velike prednosti od 4:0. Radvanjska uspeva da vrati jedan brejk za 2:4, ali Jankovićeva pravi novi za nedostižnih 5:2. Servira za set i koristi prvu set loptu.

Odlučujući set bio je prepun preokreta. Radvanjska odlično startuje i uz dva brejka dolazi do vođstva od 4:0. Kada su mnogi to već videli kao izgubljen meč srpske teniserke, Jelena se vraća i dobija četiri vezana gema za izjednačenje – 4:4. Šansa za pobedu se ponovo vraća, ali teniserka iz Poljske rešena je da sebi pripiše pobedu u ovom duelu i ostavlja Jankovićevu na četiri gema. Nakon izjednačenja uz brejk više dolazi do pobede od 6:4 u ovom delu meča, za konačnih 2:1 u setovima.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti